TSA zámek

Travel_Sentry_MarkTSA zámky - vďaka nim môžete cestovať bezproblémovo po celom svete a mať istotu, že Vám pracovníci na letiskách zámok nepoškodí.
Tsan niektorých letiskách, prevažne pri ceste do USA, ale dnes aj stále častejšie v Európe sa môžete stretnúť so zvláštnou kontrolou. TSA pracovníci na letiskách kontrolujú každú batožinu, a majú právo ak majú podozrenie batožinu otvoriť aj násilím. V prípade štandardných zámkov to potom môže mať za následok vylomený či prestrihnutím zámok, niekedy aj poškodenie kufra. Tomuto sa dá zabrániť zámkom TSA. TSA pracovníci na letiskách takéto zámky majú možnosť pomocou špeciálneho kľúča bez poškodenia otvoriť a následne uzavrieť.

U kódových zámkov teda nie je kľúč súčasťou kufra a kľúčová dierka slúžia len pre potreby kontroly!

 

Ako nastaviť vlastné kombináciu?
TSA zámky sa od seba často líšia, tu predstavujeme najčastejšie systém TSA zámku, na vašom kufri môžete nájsť iný typ, ale zaobchádzanie je často intuitívne a veľmi jednoduché. Než začnete TSA zámok používať, uistite sa, že sa zipsami môžu voľne pohybovať len, keď je na zámku nastavený na továrenské kód "0-0-0". K zmene na vlastnú pozostávajúci z troch číslic kód je potrebné nastaviť pôvodné kombináciu (pri prvom pužíť kód "0-0-0") a ďalej postupovať podľa nasledujúcich inštrukcií:

TSA zámok

TSA-zamek

  1. Použite pero alebo pero k stlačeniu malého tlačidla "reset" [1] - držte, kým nebudete počuť kliknutie.
  2. Otočte číselníky [2] na požadovanú novú kombináciu.
  3. Zámok je teraz nastavený na kombináciu, ktorá je nastavená pri pustení tlačidla "reset". Ak je na vašom kufri iný model TSA zámku, než vidíte na obrázku, po kroku 1 a 2 stlačte hlavné tlačidlo [A] a nechajte tlačidlo "reset" skĺznuť späť, kým nebudete počuť kliknutie.
  4. Pokiaľ chcete zmeniť kombináciu, zadajte tú súčasnú a opakujte kroky 1 - 3.